Dla każdej kobiety macierzyństwo jest wyjątkowym czasem, kiedy zmienia się psychika. Przez dziewięć miesięcy przygotowuje się na przyjście maleństwa, kompletując wyprawkę i planując pierwsze chwile życia noworodka.

Jakie ubrania pasują na kobietę w ciąży?

odzież ciążowaCiąża składa się z trzech trymestrów kończących się porodem. W czasie pierwszego trymestru większość kobiet nie przybiera zbytnio na wadze, więc z powodzeniem mieszczą się w swoich ubraniach. Od czwartego miesiąca ciąży zaczyna się robić problem z ubraniem, gdyż zaczyna się zaokrąglać brzuch, talia się poszerza, a biust zaczyna zwiększać. Odzież ciążowa ma to do siebie, że jest dość luźna i pozwala na swobodne schowanie zaokrąglonego brzuszka. Kobiety w ciąży najchętniej sięgają po sukienki, gdyż nie powodują ryzyka uciskania brzucha i nie krępują ruchów. Jednak nadają się jedynie na lato. Inną opcją w upalne dni są leginsy i dłuższa tunika, która zakryje zaokrąglające się kształty. Bluzki noszone przez kobiety w ciąży są najczęściej odcięte pod biustem i nie mają zaznaczonej tali. Na biuście mogą mieć lekkie marszczenia, aby pomieścić zwiększający się biust, a z boków mają pionowe zaszycia, które umożliwiają zakrycie brzuszka. W sklepach dostępne są też spodnie dla kobiet w ciąży, które zamiast pasa posiadają wysoką gumkę, która obejmuje cały brzuch. Dzięki takiemu rozwiązaniu powiększający się brzuch nie jest uciskany. W takim samym stylu możemy kupić krótkie spodenki, lub nawet spódnice. Niektóre kobiety w ciąży zakładają obcisłe, elastyczne sukienki.

Czas ciąży szybko mija i tak naprawdę ubrania ciążowe będą nam potrzebne tylko na sześć miesięcy, bo po rozwiązaniu staną się nieprzydatne. Większość kobiet po ciąży wraca do swojego poprzedniego rozmiaru. Najlepiej nie kupować zbyt wiele rzeczy, bo wystarczy tylko parę sztuk na całą ciążę.