Zacięcie plastyczne towarzyszyło mi od najmłodszych lat. Już jako dziecko lubiłam rysować i malować, a kredki i farby były najlepszym prezentem. Z upływem czasu te zainteresowania przerodziły się w prawdziwą pasję. Po zdaniu matury wiedziałam, że ten barwny świat stanie się moim sposobem na życie. Chciałam pomagać kobietom podkreślać ich urodę i tuszować ewentualne niedoskonałości.

Studia kosmetologiczne w Toruniu

kosmetologia toruńPrzyszedł w moim życiu taki czas, kiedy wiedziałam dokładnie czym chcę się zajmować. Wybór kierunku studiów nie był zatem problemem. Rubryka w informatorze dla kandydatów na wyższe uczelnie zatytułowana: „kosmetologia Toruń” była wprost stworzona dla mnie. Wybrałam studia w Toruniu, ze względu na bliską odległość od domu rodzinnego. program studiów był bardzo napięty. Zajęcia w początkowych latach wypełniały  i całe dnie. Potem doszły jeszcze praktyki śródroczne. Zajęcia wzbogaciły moją wiedzę dotyczącą pielęgnacji różnych typów skóry oraz radzenia sobie z takimi problemami jak utrata nawilżenia czy spadek jędrności cery. Ponadto uczyłam się także, jak wydobyć z każdej kobiety piękno. Stylizacja paznokci, makijaż twarzy, ochrona przeciwsłoneczna – to tylko niektóre z zagadnień programu nauczania. Dla takiej pasjonatki jak ja studia były przyjemnością. Nauki było sporo, jednak wszystko traktowałam jak inwestycję w siebie i we własny rozwój. Kosmetologia dogłębnie przygotowuje do pracy na rynku, mnóstwo koleżanek z roku pracuje w salonach spa bądź kosmetycznych lub też posiada własną działalność gospodarczą.

Kluczem do sukcesu jest maksymalne poświęcenie się temu,w czym jest się naprawdę dobrym. Nie bez znaczenia jest także podejście pełne pasji a zarazem cierpliwości i pokory. Studia sprawiły, że nauczyłam się także rozpoznawać potrzeby moich klientek. Każda kobieta może poczuć się pięknie, wystarczy tylko od czasu do czasu pomyśleć o sobie.